بهترین جراح ستون فقرات در یزد

ستون فقرات

دیسککتومی یا عمل جراحی دیسک چیست؟

  دیسککتومی یا عمل جراحی دیسک ، برای درمان بیماری دیسک در ستون فقرات به کار می رود که از طریق جراحی باز یا ایجاد یک سوراخ کوچک بر روی کمر انجام می شود و در طی این جراحی، دیسکی که روی اعصاب فشار می آورد حذف می گردد.

چرا به دیسککتومی نیاز دارید؟

  بیماری دیسک به علت جابجایی یک دیسک سالم رخ می دهد. این دیسک ممکن است در جهت خلاف ستون فقرات یا بر روی اعصاب اطراف دیسک فشار وارد کند که با انجام این جراحی، علائم درد کاهش می یابد.

جراحی لامینکتومی

  جراحی لامینکتومی ؛ نوعی جراحی ستون فقرات می باشد و از آنجایی که ستون فقرات ، پر از رگ های عصبی است، وقتی که مجرای آن تنگ شود، بر این رگ ها فشار وارد می شود و در نتیجه باعث بروز درد، بی حسی یا ضعف در پاها، کمر، گردن و بازوها می گردد؛ در این گونه مواقع به جراحی لامینکتومی نیاز است تا این فشار وارده را کم یا حذف کند و درد بیمار را تسکین بدهد.

فواید جراحی لامینکتومی

  جراحی لامینکتومی ، علائم ناشی از فشار وارده بر ستون فقرات که بر قسمت های دیگر بدن نیز اثر می گذارند را درمان کرده و به فرد کمک می کند تا بتواند فعالیت های روزمره خود را به طور عادی انجام دهد.
  روند این درمان، شامل انجام جراحی کمر و حذف استخوان و یا حذف بافت ایجادکننده فشار بر روی ستون فقرات می شود. این جراحی همچنین برای بهبود صدمات وارد شده به ستون فقرات، دیسک و تومور ستون فقرات نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

اصلاح استئوتومی ستون فقرات چیست؟

  اصلاح استئوتومی ستون فقرات یک نوع عمل جراحی است که انحنای غیر طبیعی ستون فقرات را اصلاح می کند. این جراحی به منظور کوتاه و بلند کردن تعدادی از استخوان های ستون فقرات و قرار دادن آن ها در زاویه مناسب و کنار هم، انجام می شود.

علت نیاز به عمل اصلاح استئوتومی ستون فقرات

  اصلاح استئوتومی ستون فقرات باعث کاهش درد و فشار عصبی می شود. به طور کلی، وضعیت قائم، باعث احساس خستگی کمتر در قسمت فوقانی بدن و از طرفی سبب زیبایی ظاهری بدن نیز می گردد.

متخصصان ستون فقرات یزد

افزودن مدرک بیشتر
انتخاب مدرک

مدارک مورد نیاز را ضمیمه کنید. | حداکثر سایز 10 MB | پسوندهای مجاز: jpg, jpeg, png, gif, pdf, rar, zip

CAPTCHA
لطفا صبر کنید