جراحی بینی فوق العاده با دکتر ماریا مرادی که می توانید بهترین نتیجه را داشته باشید. با عمل بینی ظاهر بینی و عملکرد بینی تغییر می یابد. این فرایند هم به خاطر دلایل پزشکی و مشکلات وارده و هم به خاطر زیبایی امکان پذیر است. قبل از انجام این جراحی حتما باید با یک جراح بینی کاردان و با تجربه مشورت کنید و انتظارات خود از این جراحی را با او بازگو کنید. این نکته را فراموش نکنید که هیچ گاه نمیتوان انتظار یک بینی کامل و بدون عیب و نقص داشت. با انجام این روش بر زیبایی شما افزوده می شود. پزشک مورد نظر همه جوانب را با توجه به نوع بینی شما که گوشتی است یا استخوانی، جنبه ترمیمی دارد و یا شما میخواهید عمل زیبایی فانتزی بر روی بینی شما انجام شود را می سنجد.

انواع جراحی بینی

 1. جراحی بینی استخوانی
 2. جراحی بینی گوشتی
 3. جراحی بینی ترمیمی
 4. جراحی بینی فانتزی
 5. جراحی بینی طبیعی
جراحی بینی توسط دکتر مرادی

جراحی بینی استخوانی توسط دکتر ماریا مرادی

برخی از افراد دارای بینی استخوانی هستند که از شکل بینی خود ناراضی هستند. گاهی هم افرادی دارای بینی گوشتی هستند که همه این افراد به دلیل نارضایتی از فرم بینی می خواهند تا این جراحی صورت گیرد. بینی های استخوانی دارای انعطاف بیشتری نسبت به نوع دیگر هستند و جراحی این نوع بینی بسیار راحت تر از جراحی بینی های گوشتی است. نتیجه این جراحی بهتر از نوع دیگر می باشد.

در بینی های استخوانی، قوزو کشیدگی به ظاهر بینی آسیب رسانده است. البته ممکن است گاهی در اثر صدمات وارده به بینی باعث شده تا ترکیب صورت نا مطلوب شود. بینی های استخوانی کج دارای پوست نازکی هستند که در حین عمل پزشک مربوطه استخوان بینی را کاملا می تراشد . این نوع از بینی دارای ۳ ویژگی اصلی می باشد.

 • وجود قوز بر روی استخوان بینی
 • پوست نازک با انعطاف پذیری بالا
 • بافت های قوی و غضروفی
 • روش های جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود. نحوه انجام این جراحی :

 • مرحله اول با استفاده از بیهوشی است که برای راحتی پزشک و مراجعه کننده تجویز می شود.
 •  مرحله دوم  با باز کردن بینی و برش هایی که درتیغه و پره های بینی صورت میگیرد.
 • مرحله سوم تغییر شکل ساختار بینی و تصحیح انحراف تیغه بینی است.
 • مرحله آخر بستن برش ها صورت میگیرد تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.

علل قوز و برآمدگی روی بینی

برآمدگی های روی بینی استخوانی می تواند به علل مختلفی به وجود بیاید که این علل در ادامه آمده است :

 • عوامل ارثی

به صورت ژنتیکی و مادرزادی ممکن است بینی استخوانی و غضروفی به ارث برسد. در این موارد با رسیدن به سن بلوغ بزرگی بینی نمایان می شود.

 • عوامل محیطی

بینی ممکن است به علت های مختلف و بر اثر ضربه دچار مشکل شود. عواملی مانند تصادف، ضربه در ورزش می تواند منجر به شکستگی بینی شود که در این موارد معمولا همراه با شکستگی، مشکلات تنفسی نیز برای فرد به وجود می آید.

جراحی بینی گوشتی توسط دکتر ماریا مرادی

جراحی بینی گوشتی بسیار سخت تر از جراحی نوع دیگر می باشد. جراح باید بسیار ماهر باشد و از تمام تکنیک های انجام این نوع آگاهی داشته باشد. در ابتدا باید تعریف بینی گوشتی را بدانیم. بینی گوشتی دارای پوستی ضخیم، غدد بزرگ چربی و منافذ باز بر روی بینی می باشد. در این نوع غضروف ها ضعیف هستند و قسمت اصلی بینی از پوست و چربی تشکیل شده است. نوک بینی باز و ضخیم است. بینی گوشتی معمولا با پیوند غضروف یا گرافت گذاری همراه است به همین علت اکثر جراحان بینی برای بینی گوشتی روش باز را انتخاب می کنند. اما تصمیم قطعی پس از معاینه بینی ، آزمایشات و عکسبرداری ها مشخص می شود.

جراحی بینی توسط دکتر مرادی

امکان بازگشت دوباره بینی گوشتی پس از جراحی

در این نوع از بینی تنها سوال مهمی که مطرح است برگشت پذیر بودن بینی بعد از جراحی بینی است. که این سوال استدلال علمی ندارد. اگر نتیجه خوبی از عمل حاصل شود پس از شش ماه ، هیچ تغییر اساسی در بینی ایجاد نمی شود و به همان شکل باقی می ماند. با تمام دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از عمل احتمال برگشت پذیر بودن کمتر رخ می دهد.

مشکلات جراحی بینی گوشتی

این نوع از بینی نمی توانند خیلی کوچک باشند امکان قابل مشاهده بودن برش ها وجود دارد. گاهی ممکن است طول دوره درمان با وجود تورم مدت زیادی شما را درگیر کند ، شاید بیمار مجبور شود برای مدت طولانی تری بینی خود را پانسمان کند. علاوه بر این ، بینی گوشتی بیشتر متورم می شود ، بنابراین بیمار باید مراقبت های بعد از عمل را با دقت انجام دهد. برای کاهش تورم ها احتمال تزریق کورتیکواستروئید وجود دارد.

جراحی بینی ترمیمی

در جراحی بینی ترمیمی که نسبت به انواع دیگر جراحی چالش برانگیز تر است. در این نوع فرایند پوشش بینی مورد جراحی قرار می گیرد. معمولا مدت زمان مورد نیاز برای انجام این عمل معمولا بیشتر از نوع های دیگر می باشد. این روش هم مانند دیگر روش ها به روش باز و بسته صورت میگیرد. زمان بهبودی هیچ فردی با فرد دیگر متناسب نیست. هر فردی با توجه به شرایط بدنی خود میتواند زودتر و یا دیرتر بهبود یابد.

دلایل اصلی انجام جراحی ترمیمی بینی

 • عوارض جراحی
 • نتیجه نامطلوب
 • انسداد مجاری بینی
 • افتادگی غضروف یا نوک بینی
 • ایجاد ظاهر نازیبا و بینی مصنوعی
 • نا متقارن شدن بینی به نسبت صورت
دکتر ماریا مرادی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی توسط دکتر ماریا مرادی  برای بینی هایی که غضروفی هستند بسیار مناسب است. انتخاب جراح مناسب یکی از مهم ترین فاکتور های این فرایند است. چرا که باید راجع به همه جنبه های جراحی و انتظارات خود با پزشک صحبت کنید. در این نوع از عمل بینی تا حد زیادی کوچک می شود و بینی حالت سر بالایی به خود می گیرد. عمل بینی ترمیمی در زنان بیشتر از مردان محبوب است.

بینی نیمه فانتزی نوع دیگری است. در این نوع، پزشک با مدل قبلی ادغام می کند به طوری که به حالت طبیعی و فانتزی برسد. در این مدل جراح اندازه و شکل بینی را با سایر اجزای صورت تطبیق می دهد. نوک بینی کمی بالاتر از حالت عادی و قوس آن کمی افزایش می یابد.در مدل نیمه فانتزی مدل بینی کوچک تر از حالت عادی است.

در همه مدل هایی که صحبت شد قبل از جراحی باید با پزشک خود مشورت کنید از خوردن غذا ها و داروهایی اجتناب کنید. بعد از جراحی حتما از کسی برای رساندن شما به منزل کمک بگیرید. تا مدتی درد، ورم، کبودی و تورم همراه شما خواهند بود و باید مراقبت کنید تا سریعتر بهبود یابید.

مطالب پیشنهادی

افزودن دیدگاه