مرکزناباروری یزد

معرفی یزد

از گذشته‌های دور، استان یزد به دلیل وجود پزشکان نامی و آشنا به علوم و تکنیک های روز دنیا در عرصه پزشکی، همواره حائز اهمیت بوده است؛ به علاوه یزد از استان های ارزان در حوزه سلامت و خدمات رفاهی می باشد، به طوری که هزینه های درمان در بیمارستان های خصوصی یزد از برخی بیمارستان های دولتی سایر استان ها و حتی منطقه ارزان تر است. این استان در سال های اخیر نیز پیشرفت ‌های قابل‌ توجهی چه از لحاظ نیروی انسانی و چه از لحاظ امکانات و تجهیزات داشته و از این رو هم اکنون یزد یکی از قطب های مهم درمانی در مرکز و جنوب ایران به شمار می‌رود.

استان یزد در زمینه هایی همچون دندانپزشکی، قلب و عروق، زیبایی و به خصوص درمان ناباروری پیشرفت چشمگیری داشته، به گونه ای که در زمینه درمان ناباروری نه تنها در ایران بلکه در منطقه خاورمیانه و جهان نیز مطرح گردیده است. این استان دارای مراکز تحقیقاتی و درمانی ناباروری در سطح استانداردهای بین المللی و نیز برخوردار از اساتید برجسته ای همچون «دکتر عباس افلاطونیان؛ بنیانگذار روش IVF در درمان ناباروری در ایران» و سایر اساتید نام آشنا می باشد که مراجعه فراوان بیماران از شهرهای مختلف کشور و حتی کشورهای خاورمیانه مانند عراق، عمان، امارات، قطر، افغانستان و… به منظور درمان ناباروری، گواه این مدعاست.

پژوهشکده علوم تولید مثل یزد

پژوهشکده علوم تولید مثل یزد به عنوان یک مرکز تک تخصصی ویژه درمان ناباروری در حال حاضر با مراکز مهم دنیا در امر درمان ناباروری رقابت می کند و سالانه پذیرای زوج های نابارور از سراسر کشور و حتی کشورهای همسایه می باشد. این امر یزد را در زمره شهرهای پرتردد در حوزه پزشکی و سلامت قرار داده است.

پژوهشکده علوم تولید مثل یزد در سال ۱۳۶۸ به بهره برداری رسیده و در حال حاضر این مرکز با مدیریت دکتر علی محمد عبدلی و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و همچنین بهره گیری از پزشکان حاذق و برجسته در زمینه درمان ناباروری نظیر دکتر عباس افلاطونیان، دکتر راضیه دهقانی فیروزآبادی، دکتر لاله دهقان مروست و دکتر مریم افتخار، آماده خدمت رسانی به تمامی زوج های نابارور سراسر ایران و سایر کشورها می باشد.

مرکز ناباروری یزد
دکتر افلاطونیان

دکتر عباس افلاطونیان؛ بنیانگذار روش IVF در ایران

دکتر عباس افلاطونیان متولد آبان ۱۳۲۹ در شهرستان بم، تحصیلات دوره ابتدایی و متوسطه خود را در این شهرستان به اتمام رساند. ایشان پس از اتمام تحصیلات دوره متوسطه در سال ۱۳۴۷ با قبولی در کنکور همان سال، تحصیلات دوره پزشکی خود را در دانشگاه تهران آغاز نموده و سپس در سال ۱۳۵۵ با توجه به نیاز مبرم منطقه به تخصص زنان و زایمان، تحصیلات خود را در این تخصص در دانشگاه تهران ادامه داد.

ایشان پس از اتمام تحصیلات، به انجام فعالیت در زمینه ارائه خدمات درمانی و خدمت رسانی به مردم پرداخته و در سال ۱۳۶۶ با ارائه اولین طرح تحقیقاتی تحت عنوان «بررسی میزان موفقیت لقاح خارج رحمی IVF» به اتفاق همکاران خود اولین مرکز تخصصی درمان ناباروری (پژوهشکده علوم تولید مثل یزد) را راه اندازی کرده و تا به امروز با درمان تعداد زیادی از زوج های نابارور، کارنامه درخشانی برای خود رقم زده است.

برای رزرو نوبت بهترین پزشکان درمان ناباروری کلیک کنید.

افزودن دیدگاه