بهترین دکتر عمل بینی در یزد

checkup banner

بینی

عمل آندوسکوپی بینی

  امروزه پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی در بهبود اکثر بیماری ها بسیار مؤثر بوده و طول دوره درمان را کاهش داده است. پزشکان همواره سعی دارند تا با کمترین عوارض و در کوتاه ترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را برای بیمار به ارمغان بیاورند. عمل جراحی « اندوسکوپی سینوس » نیز از این امر مستثنی نبوده و پا به پای پیشرفت های پزشکی پیش رفته است، به طوری که دیگر برای انجام این عمل نیازی به برش های خارجی بر روی صورت نیست و یا بعد از عمل، دیگر پانسمانی را برای جلوگیری از خونریزی در حفره های بینی قرار نمی دهند و بیماران را از این امر بسیار ناخوشایند و دردناک رهایی داده اند.

پولیپ بینی

  امروزه اندوسکوپی بینی به تشخیص و درمان این بیماری کمک شایانی کرده است به این صورت که با نصب دوربین های فیلمبرداری خاص اندوسکوپ ، به راحتی و بدون هیچ گونه برشی در داخل دهان یا صورت می توان از عملکرد سینوس ها و وضعیت آنها مطلع شد و عفونت ها را به بیرون منتقل کرد؛ همچنین سینوس های مسدود را باز کرد و شست و شو داد. حال اگر عفونت ها و چرک ها، مدت زمان زیادی در سینوس بمانند، وارد حفره بینی شده و شکل یک لایه گوشت را به خود می گیرند که باعث مسدود شدن راه تنفسی می گردند و پولیپ بینی را به وجود می آورند؛ اما امروزه پولیپ ها نیز با استفاده از اندوسکوپی بینی برداشته می شوند و دیگر در مورد این بیماری جای هیچ گونه نگرانی نیست.

سینوزیت و علائم آن

  به طور کلی، هر شخص در صورت خود ۸ حفره سینوس پر از هوا دارد که بر روی گونه ها، بین دو چشم و روی پیشانی در مرکز سر قرار گرفته اند و گاهی این حفره ها بر اثر عواملی همچون سرماخوردگی، باد سرد مستقیم و… پر از چرک و عفونت می شوند و راهشان مسدود می گردد که در این صورت می گوییم شخص دچار سینوزیت شده است.
  سینوزیت یا آلرژی ممکن است که همه یا تعدادی از سینوس ها را درگیر کرده و شخص را به پولیپ بینی، سردردهای شدید و مشکل تنفسی دچار کند. برخی از علائم بیماری سینوزیت عبارتند از: درد در ناحیه پیشانی، بوی بد دهان، گرفتگی و پر بودن گوش، تب، اختلال در حس بویایی، خستگی و بی حالی و ترشحات بینی.
  البته لازم به ذکر است که نبایست هر نوع سر دردی را به پر بودن سینوس ها ارتباط داد.

درمان سینوزیت

  پزشک متخصص برای درمان سینوزیت، با استفاده از سی تی اسکن تشخیص می دهد که کدام یک از سینوس ها لازم است که باز گردد و یا اینکه تیغه وسط بینی که جداساز دو طرف بینی است، باید تراشیده شود. گاهی هم شاخک یا توربین های بینی که عمل تصفیه هوای ورودی به بینی و مرطوب کنندگی هوای داخل آن را انجام می دهند نیاز به جراحی دارند؛ همچنین گاهی برای باز کردن منافذ، از روش بالون زدن نیز استفاده می شود که روشی بسیار مفید و پیشرفته است؛ از این روست که پزشک با توجه به نیاز بیمار از روش مطمئنه ای بهره می گیرد.
  جراحی آندوسکوپی بینی روشی بسیار مطمئن و کم خطر برای از بین بردن عفونت های سینوسی و پولیپ بینی می باشد که بالای ۹۰% با موفقیت و رضایت بیمار همراه است.

جراحی زیبایی بینی

  جراحی زیبایی بینی با دو روش باز و بسته قابل انجام است. بطور کلی، نمی توان که هیچ یک از این دو روش را برتر از دیگری دانست؛ بلکه پزشک با توجه به مهارت و سلیقه خود یکی از این دو روش را برای انجام عمل زیبایی بینی انتخاب می کند.
  جراحی زیبایی بینی ، برای ایجاد تغییراتی نظیر کوچک تر کردن نوک بینی، برداشتن قوز بینی، کاهش ارتفاع و طول بینی، تراش استخوان های بینی جهت کاهش عرض بینی و نیز سایر تغییرات در راستای زیبایی بر روی بافت یا غضروف بینی انجام می شود.

انواع جراحی بینی

  جراحی به روش بسته: این نوع جراحی، اولین روش جراحی زیبایی بینی بوده و در آن هیچ برش پوستی روی دیواره بین دو سوراخ بینی ایجاد نمی گردد و تمامی برش ها در داخل بینی داده می شود. بزرگترین مزیت این روش نیز همین موضوع است. البته باید در نظر داشت که در روش بسته ، جراح هیچ دید مستقیمی با ساختار داخلی بینی ندارد.
  جراحی به روش باز: در روش برش باز ، بر روی دیواره بین دو سوراخ بینی، برش ایجاد می شود و پوست از ساختمان های زیرین جدا می گردد. در این روش، جراحی زیر دید مستقیم پزشک انجام می شود و فقط عیب این روش، ایجاد برش پوستی و تورم بعد از جراحی می باشد.
  لازم به ذکر است که در روش جراحی بسته نیز فرد دچار تورم می شود اما در روش جراحی باز ، میزان تورم بیشتر است.

متخصصان گوش و حلق و بینی یزد