تاکنون هیچ روش قطعی برای تعیین جنسیت جنین تشخیص داده نشده و پیشرفته ترین روش ها نیز به طور صد در صد نمی توانند جنسیت جنین را تعیین نمایند؛ اما به طور کلی روش هایی برای تعیین جنسیت جنین پیشنهاد شده که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

۵ روش تعیین جنسیت جنین

۱. روش PGD یا تعیین جنسیت پیش از لانه گزینی

معمولاً از این روش در مواقعی که احتمال بروز اختلالات کروموزومی برای جنین وجود داشته باشد، استفاده می شود. در این روش با تجویز دارو، تخمک های زن به صورت مصنوعی در آزمایشگاه رشد داده می شود و عمل لقاح با اسپرم نیز در محیط آزمایشگاهی انجام می شود؛ سپس جنین های تشکیل شده در مرحله ۸ یا ۱۶ سلولی مورد بررسی قرار گرفته و یک یا دو جنین سالم با جنسیت مطلوب به رحم انتقال داده می شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله مراحل آی وی اف مراجعه کنید..

۲. روش آمیزش در زمان خاص

اگر آمیزش در زمان تخمک گذاری انجام شود، احتمال پسر شدن جنین افزایش می یابد و اگر آمیزش ۲ تا ۳ روز پس از تخمک گذاری انجام شود، احتمال دختر شدن جنین افزایش می یابد. می توان از سونوگرافی و یا تست های LH خانگی برای تعیین زمان تخمک گذاری استفاده نمود.

۳. روش تغییر PH واژن

شستشوی واژن با ترکیبات قلیایی مانند جوش شیرین باعث می شود تا اسپرم حاوی Y شانس زنده ماندن بیشتری داشته باشد و این موضوع سبب افزایش احتمال پسر شدن جنین می شود. از طرفی استفاده از ترکیبات اسیدی مانند سرکه باعث می شود محیط واژن اسیدی شده و اسپرم حاوی X زنده بماند که این موضوع شانس دختردار شدن را افزایش می دهد.

۴. روش رژیم درمانی

وجود غلظت بالایی از یون های کلسیم و منیزیم در غذاهای دریافتی توسط زن باعث افزایش احتمال دختر بودن جنین و نیز استفاده از غذاهای سرشار از یون های پتاسیم و سدیم باعث افزایش احتمال پسر بودن جنین می شود. البته باید خانم ها قبل از اقدام به بارداری آزمایشات لازم را انجام داده و مصرف فولیک اسید را به صورت یک روز در میان از ۳ ماه قبل از بارداری آغاز نمایند. توصیه می شود قبل از استفاده از این رژیم غذایی با پزشک مشورت شود تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری به عمل آید. رعایت این رژیم غذایی باید در طول ۴ تا ۶ هفته قبل از بارداری باشد و به محض بارداری می بایستی رژیم غذایی قطع گردد.

۵. روش بارداری بر اساس ماه های سال

در این روش با استفاده از تقویم چینی تعیین جنسیت جنین، سن حاملگی مادر را در نظر گرفته و احتمال پسر یا دختر شدن جنین در هر ماه را بر اساس جدول مشخص می کنند. در این جدول رنگ صورتی به معنای دختر بودن و رنگ آبی به معنای پسر بودن است.

تعیین جنسیت
تعیین جنسیت

مطالب پیشنهادی

افزودن دیدگاه