عدم تجربه در مورد زایمان طبیعی برای زنانی که برای اولین بار بارداری را تجربه کرده اند می تواند باعث بروز نگرانی های زیادی شود؛ از این رو دانستن نکات زیر به افزایش آرامش در زنان باردار کمک شایانی خواهد کرد:

نکاتی که باید در مورد زایمان طبیعی بدانید

* مدفوع در هنگام زایمان

یکی از شایع ترین اتفاقات در هنگام زایمان، دفع مدفوع می باشد. این موضوع اصلاً خجالت آور نیست؛ بلکه نشان دهنده این امر است که روند زایمان بطور صحیح در حال انجام می باشد.

* دراز کشیدن در هنگام زایمان

دراز کشیدن در هنگام زایمان اجباری نیست. هر فرد می تواند موقعیت زایمان خود را با هماهنگی پزشک خود انتخاب کند. تنها موضوع مهم در مورد موقعیت زایمان، احساس راحتی و افزایش تسکین درد برای فرد است.

* عدم تأکید بر برنامه زایمان

تأکید و اصرار بر برنامه زایمان می تواند باعث ایجاد استرس مازاد برای فرد شود. در مورد زمان زایمان خود با پزشک صحبت کنید. در این مورد استرس نداشته باشید. بدن به محض آمادگی برای زایمان این کار را انجام خواهد داد.

*اصلاح بدن

هر پزشک یا پرستاری این موضوع را درک خواهد کرد که فرد در هنگام زایمان و در ماه های آخر بارداری شکم بزرگی دارد و این موضوع باعث می شود اصلاح بدن کار آسانی برای وی نباشد. پس در این مورد نگران نباشید.

* نحوه تنفس

نحوه تنفس هر فرد در هنگام زایمان با دیگری متفاوت است. بعضی از افراد نفس خود را حبس می کنند؛ برخی به طور نرمال نفس می کشند و برخی نفس نفس می زنند. هیچ اجباری برای چگونگی نحوه تنفس وجود ندارد.

نکاتی که باید در مورد زایمان طبیعی بدانید
نکاتی که باید در مورد زایمان طبیعی بدانید

* تمرکز کردن

تمرکز به یک نقطه کانونی در هنگام انقباضات می تواند در کاهش درد مفید و مؤثر باشد.

* نکته آخر

تجربه هر فرد در هنگام زایمان با دیگری متفاوت است؛ پس خود را با دیگران مقایسه نکنید. میزان درد در هنگام زایمان، موقعیتی که باعث تسکین درد می شود و شرایط بدنی افراد با یکدیگر متفاوت است. شرکت در کلاس های آمادگی زایمان می تواند به کاهش استرس شما و تسکین درد در هنگام زایمان کمک چشمگیری کند.

مطالب پیشنهادی

افزودن دیدگاه